Karadogan-kentsel-donusum

Hasarlı Binaların Kentsel Dönüşümü

Kentsel Dönüşümden Nasıl Faydalanırım?

Eski, yaşatılabilir ömrünü doldurmuş, depremlerde hasar görmüş konutunuzu; 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanun (Kentsel Dönüşüm Kanunu) ile yapılandırmaya sokabilir, inşaa edebilirsiniz.

Kentsel dönüşümden yararlanabilmeniz için çeşitli belgelere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunlar, binadan (1) kişinin tapu, nüfus cüzdanı, dilekçe, tapudan alınmış Bağımsız Bölüm listesi ile bakanlıkça lisanslandırılmış olan bir firmaya başvuruda bulunulması yeterlidir. Tarafımıza yapacağınız başvurularda firmamız, binanızda gerekli teknik incelemeleri yapacak ve binanız için Deprem Risk Raporu hazırlayacaktır. Raporun ilçe belediyesince onayı ile tapu müdürlüğü binanın Tapu kaydına Risklidir Şerhi koyar.

Daha sonrasında, gerekli yıkım işlemlerine firmamız ile birlikte güvenli olarak başlayabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüme Giren Binanız Var ise;

Binanız, deprem risk raporunun ilgili bakanlık tarafından onaylanmasının ardından binanızın yıkım işlemi gerçekleşecektir. Binadaki herkes tapuda yer alan hisse payları dahilinde arsa hissedarı olmaktadırlar. Bu işlemlerden sonra binanızı kimlere yaptıracağınıza karar vermek durumundasınız. Bu kararı belirlerken; arsa hisse paylarına göre en az 3’te 2 çoğunluğun onayı gerekmektedir.

Bina ortak karar protokolü olarak belirlenen bu onay işlemi tamamlandıktan sonra; ortak bir hukukçu belirleyerek bu kararın bir nüshasının hazırlanıp, ilgili bakanlığa iletilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, bakanlık sizden onayın gelmemesi durumunda 60 gün içerisinde binayı tahliye eder ve sizin onayınıza başvurmadan binanızın yıkım işlemini gerçekleştirir.

Türkiye’nin Her Bölgesinde Kentsel dönüşüm için bize ulaşabilirsiniz.

Karadoğan Yıkım Hafriyat 0(312) 319 58 00

Yıkımdan Sonraki Aşamalar;

Yıkıntılar içine girebilecek çocuk veya kişilerin enkazın yıkılarak, enkaz altında kalmamaları için tedbiren, kalan enkazın tamamen alınması doğru olacaktır. Sektöründe Uzun Yıllar Hizmet Veren Firmamızda Bina yıkımı ve beton kırma çalışmalarında çevreye verilen rahatsızlığı en aza indirilmekte olup, özellikle depreme yönelik bina yükü azaltılması, tadilat ve revizyon çalışmalarında, minimum etki ve büyük hassasiyetle iş güvenliği dahilinde.
Bina yıkımı ve Beton kırma işlemini elektrikli ve havalı kompresör yapmaktadır.

Gereksinimlerinde kırma işleminden kaçınmakta olup karot çözümü sunmaktadır, İnşaat sektörü nün her zaman ihtiyaç duyduğu ve duyacağı iş makineleri… Bobcat, Case JCB, Havalı ponamatik ve elektro kırıcılar ….

Bünyesinde bulunmayan ekipmanları bile temin edip sorumluluk anlayışına destek veren firmamız tüm bu çalışmaları bilgi dâhilinde sunmaktadır.
Ankara, İstanbul’un Ve Türkiye’nin Her Bölgesinde Bina Yıkım işleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

HER TÜRLÜ YIKIM VE HAFRİYAT İŞLERİNİZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN